Южна Корея засилва репресиите си срещу чуждестранни крипто борси, работещи без надлежна регистрация, като се насочва към платформи като KuCoin, BitMEX, CoinW, Bitunix и KCEX.
Тези борси са били сигнализирани, че не са се регистрирали като доставчици на услуги за виртуални активи (VASP) съгласно местните закони.
Звеното за финансово разузнаване (FIU) обмисля мерки за блокиране на достъпа до тези нелицензирани платформи, като работи с Корейската комисия за комуникационни стандарти за проучване на технически решения. Длъжностните лица също така събират данни за загубите на потребителите, за да засилят правоприлагането.
KuCoin и други платформи са изправени пред потенциални санкции за неспазване на изискванията, като скоро се очакват регулаторни действия. Този ход идва в момент, когато Южна Корея отхвърля идеята за притежаване на Биткойн като резервен актив, позовавайки се на опасенията за волатилност, като същевременно напредва с пилотния проект за дигитална валута на централната банка (CBDC), който трябва да стартира през април.
В допълнение към борбата с нерегистрираните борси, усилията на правителството подчертават нарастващия му фокус върху защитата на местните инвеститори. С увеличаването на броя на южнокорейците, които инвестират в дигитални активи, регулаторите засилват мерките за осигуряване на съответствие и предпазване на пазара от потенциални рискове, породени от нерегулирани платформи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.
Само за два месеца платформата за крипто данъци CoinLedger отбеляза зашеметяващ 700% скок в броя на американските потребители, получили предупредителни писма от IRS, което сигнализира за рязко засилване на федералните данъчни мерки, насочени към притежателите на дигитални активи.
Изпълнителният директор на Ripple Брад Гарлингхаус обяви в петък, че компанията официално оттегля кръстосаната си жалба в дългогодишната си съдебна битка с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), което е знак за окончателен ход към приключване на продължаващия от години случай.