Cryptknocker е съобщено, че е създаден, за да позволи на потребителите да копаят криптовалути, които се базират на алгоритъма за консенсус Equihash, използвайки обикновено достъпни графични чипове. За разлика от по-специфичните за приложенията интегрални схеми (ASIC), графичните процесори се използват в много домашни компютри.
Както бе съобщено по-рано, когато разработчиците на Zcash пуснаха Equihash – алгоритъмът за добив Zcash, както и редица други криптоквалути, те твърдяха, че алгоритъмът, устойчив на ASIC, ще работи, за да премахне потвържденията за транзакции от ръцете на концентрирана шепа копачи.
GMО заяви днес, че новият им софтуер за копаене ще бъде свободен да се изтегли, но фирмата ще вземе 2% дял от всички печалби, за да компенсира разходите си за разработка. GMO твърди, че на „основното“ индивидуално ниво, софтуерът, който позволява „ефективна изчислителна обработка“, е важен фактор за успешното добиване.
Cryptknocker е само едно от многото начинания на GMO в крипто пространството. Компанията вече поддържа собствена крипто борса – GMO Coin, която е голяма операция за копаене и дори са се възползвали от плащането на част от заплати за персонала в Биткойн (BTC).
Както отбелязват днешните прессъобщения, това лято GMO също така представи нови чипове ASIC от следващо поколение, базирани на напреднала технология за производство на полупроводници от 7nm, които според компанията са планирани за доставка като част от нови добивни машини, до края на октомври.
През март тази годинa, GMO Coin обещаха да подобрят сигурността на данните си, след като местните регулатори установиха недостатъци по време на междуотраслова проверка, която последваше високопрофилния хак за $530 милиона на японската борса Coincheck, през януари.
Най-наскоро компанията обяви, че ще дебютира базирано на Биткойн приложение, за награди в играта, наречени „CryptoChips“.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.