Японската публична компания Metaplanet разкри плановете си да емитира нова серия облигации на обща стойност 1.75 милиарда йени (приблизително $12 милиона).
Всяка облигация на стойност 43.75 милиона йени (около $283,031) предлага лихвен процент от 0.36%. Падежът на облигациите е насрочен за 17 ноември 2025 г.
С ход, наподобяващ този на MicroStrategy, Metaplanet заема средства при нисък лихвен процент, за да финансира допълнителни придобивания на Биткойн.
Metaplanet е единствената японска компания в списъка на най-големите корпоративни притежатели на BTC. Според последните данни, общите авоари възлизат на $92.2 милиона, а компанията е на път да изпревари Canaan, основен производител на оборудване за добив на Биткойн.
Междувременно Майкъл Сейлър, съосновател на MicroStrategy, продължава да се стреми към разширяване на BTC портфолиото на компанията, въпреки че вече притежава криптовалута на стойност $25,3 милиарда. Някои анализатори обаче се опасяват, че тази финансирана с дълг стратегия за Биткойн може да не е устойчива. BitMEX Research предупреди, че в бъдеще MicroStrategy може да бъде принудена да ликвидира част от своите активи, ако цената на акциите ѝ започне да се понижава.
Въпреки тези опасения тази стратегия за дълг срещу BTC се превърна в модел за други компании, които се насочват към инвестиции във водещия дигитален актив. Например Selmer Scientific, компания за медицински технологии, наскоро обяви плановете си да емитира още дълг, за да финансира собствените си покупки на Биткойн. Въпреки че корпоративното приемане на криптовалутата е все още в начален етап, ясно е, че все повече компании обмислят тази стратегия.
Известен пазарен експерт изрази опасения, че световната икономика може би все още се намира в разгара на „балон на всичко“, който притежава значителен потенциал за растеж.
Биткойн все още се опитва да достигне границата от $100,000, но неотдавнашният спад отдалечи криптовалута номер едно от шестцифрения рекорд.
Binance обяви, че ще извади от списъка си няколко двойки за маржин търговия с BTC като част от усилията си да оптимизира предложенията и да ги приведе в съответствие с изискванията на пазара.
След като Биткойн (BTC) достигна исторически върхове, кит от ерата на Сатоши прояви активност след повече от десетилетие.