Японските власти разследват въздействието на стабилната монета на Facebook - Libra.
Според доклада, японските власти създадоха конференция за връзка, натоварена с разследването на влиянието на стабилната монета на Facebook върху паричната политика и финансовата стабилност.
В доклада се твърди, че целта на новосформираната група е да координира политиките, които да се справят с последиците от прилагането на Libra върху регулирането, данъчното облагане, паричната политика и плащанията.
Неизвестни служители отбелязват, че се надяват в групата да се включат повече данъчни и финансови регулатори, предвид широкото въздействие на проекта на Facebook. Япония пое инициативата в навечерието на предстоящата среща на финансовите министри на Г-7 в Шантили, Франция, на 17-18 юли.
Както бе съобщено в края на юни, Франция създаде работна група от Г-7, за да проучи как централните банки могат да регулират криптовалути като Libra в очакване на същата среща.
Не само регулаторите се тревожат за криптовалутата. Съоснователят на Етериум Михай Алиси е загрижен, че Facebook се опитва да накара регулаторите да одобрят централизирана “криптовалута”.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.