Японските власти разследват въздействието на стабилната монета на Facebook - Libra.
Според доклада, японските власти създадоха конференция за връзка, натоварена с разследването на влиянието на стабилната монета на Facebook върху паричната политика и финансовата стабилност.
В доклада се твърди, че целта на новосформираната група е да координира политиките, които да се справят с последиците от прилагането на Libra върху регулирането, данъчното облагане, паричната политика и плащанията.
Неизвестни служители отбелязват, че се надяват в групата да се включат повече данъчни и финансови регулатори, предвид широкото въздействие на проекта на Facebook. Япония пое инициативата в навечерието на предстоящата среща на финансовите министри на Г-7 в Шантили, Франция, на 17-18 юли.
Както бе съобщено в края на юни, Франция създаде работна група от Г-7, за да проучи как централните банки могат да регулират криптовалути като Libra в очакване на същата среща.
Не само регулаторите се тревожат за криптовалутата. Съоснователят на Етериум Михай Алиси е загрижен, че Facebook се опитва да накара регулаторите да одобрят централизирана “криптовалута”.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.