Home

Ядреният план на Google може да революционизира добива на криптовалути

17.10.2024 14:31 2мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ядреният план на Google може да революционизира добива на криптовалути

Малките модулни реактори (SMR) набират скорост в ядрената енергетика, предлагайки по-практичен вариант за производство на енергия на място.

Тези реактори биха могли да окажат потенциално въздействие върху сектори като изкуствения интелект и добива на криптовалути, въпреки че изискват значителни първоначални инвестиции. Тъй като тази технология е сравнително нова и неизпитана, все още има неясноти.

Google планира да изгради седем малки модулни реактора (SMR) на територията на САЩ чрез партньорство с Kairo Power. SMR, които се разглеждат като по-чиста енергийна алтернатива, са готови да донесат значителни ползи. Въпреки това, минали ядрени инциденти като Чернобил и Фукушима все още хвърлят сянка на съмнение върху възприеманата безопасност на ядрената енергия.

Очаква се първият от тези SMR да заработи до 2030 г., а останалите да бъдат пуснати в експлоатация до 2035 г. Като основен потребител на технологията за изкуствен интелект, Google ще се възползва от 500-те мегавата енергия, които тези реактори ще осигурят. Този източник на чиста енергия би могъл да помогне за задоволяване на нуждите от изчислителна мощност на системите за изкуствен интелект на Google.

SMR се отличават от конвенционалните атомни електроцентрали по няколко начина:

  • Те имат по-малък инфраструктурен отпечатък.
  • При проектирането им безопасността е приоритет.
  • Предлагат по-голяма ефективност на разходите.

Компактният им размер позволява по-лесно транспортиране. Всеки реактор може да генерира до 300 мегавата енергия. Те могат да се произвеждат масово в заводи, което ускорява строителството. Малките модулни реактори могат да се инсталират директно на място, което ги прави изключително адаптивни и приложими на различни места.

Ядрената енергия се разглежда като алтернатива за захранване на операциите по добив на крипто, въпреки че високите първоначални разходи и ограничената наличност създават предизвикателства. Въпреки това, SMR могат да осигурят по-приложимо решение за крипто миньорите. Тъй като добивът на крипто е енергоемък процес, миньорите постоянно търсят алтернативи за икономия на енергия, които да са щадящи за околната среда.

SMR предлагат по-широко мащабируема и ефективна енергийна опция, която може да привлече вниманието на добивни компании, които искат да намалят въглеродните емисии и оперативните разходи. Сътрудничеството на Google с Kairo Power представлява обещаваща възможност за търговско разработване на SMRs, което потенциално може да промени енергийния пейзаж както за изчисления с изкуствен интелект, така и за добив на криптовалути.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Защо повечето крипто проекти се провалят?

Американският предприемач Навал Равикант, виден инвеститор в „Silicon Valley“, сподели вижданията си относно причината за провала на множество крипто проекти.

04.11.2024 10:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Пазарите се подготвят за президентските избори в САЩ и заседанието на Фед: Какво може да очакваме тази седмица

С наближаването на изборите в САЩ на 5 ноември пазарите се подготвят за потенциалното въздействие на победата на Тръмп или Харис върху икономическата стабилност и инвестиционните стратегии.

04.11.2024 9:30 2мин. четене Kosta Gushterov

Развиващите се икономики изпитват напрежение поради наближаването на изборите в САЩ

С наближаването на изборите в САЩ нововъзникващите пазари се подготвят за потенциални промени в търговията, валутната стабилност и икономическите политики, особено ако Тръмп спечели.

03.11.2024 21:00 1мин. четене Kosta Gushterov

8 от държавите в ОПЕК+ ще удължат настоящото съкращаване на доставките на петрол

В неделя осем страни членки на ОПЕК+ обявиха, че ще удължат настоящото си съкращаване на доставките на петрол до декември.

03.11.2024 20:11 1мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.