Бившият разработчик на Bitcoin Core - Питър Тод твърди, че XRP на Ripple „няма нужда да съществува“
Ripple е компания, която работи усилено за революционализиране на глобалния трансфер на средства. Компанията също полага усилия за засилване на приемането на XRP и вече спечели голям брой клиенти и партньори, желаещи да използват алткойна при трансгранични плащания. Има обаче някои възражения от различни хора, които смятат, че XRP всъщност не е това, което се очаква да бъде. Един такъв човек е Питър Тод, бивш разработчик на Bitcoin Core и консултант по криптография.
В скорошна публикация в Twitter, Тод сподели мнения, направени от Лари Чермак, друга личност, която смята, че XRP няма голяма стойност за инвеститорите.
Според Лари, Ripple ще бъде единственият бенефициент, ако някога проектът му работи и технологията му бъде възприета. Хората, които ще натрупат XRP, ще „държат масивни торбички“.
Лари продължи да изтъква, че продължаващата продажба на XRP на Ripple досега е спечелила около 1,2 милиарда долара. Ripple използва постъпленията от тези продажби за финансиране на проектите си, както и за подкрепа на стратегически стартъпи и партньори като MoneyGram.
Докато споделя забележки на Лари относно Ripple и XRP, Питър Тод заяви, че точно като повечето ICO, XRP наистина не е необходимо да съществува, твърдейки, че самата криптовалута не предлага никакви реални права за собственост на купувачите.
Консултантът по криптография обаче се съгласи, че технологията на Ripple може да бъде полезна като „база данни, устойчива на откази“, но не е необходим XRP за работата с нея. За тази валута, подобно на всяка друга, ранните осиновители печелят, когато стойността ѝ се увеличава с увеличаване на търсенето.
Въпреки това, все още не е ясно дали стойността на монетата на Ripple ще бъде повлияна от неизбежния бичи пазар.
Биткойн се подготвя за следващия халвинг през май 2020 г. и ако ефектът се отрази на останалата част от пазара, XRP инвеститорите могат да отчетат сериозни печалби.
Чарлз Хоскинсън разкри нови разработки в мрежата на Cardano, Midnight, фокусирана върху поверителността, включително масивна мулти-верижна airdrop инициатива, насочена изцяло към потребителите на дребно.
Binance разширява гамата си от деривати с въвеждането на нов безсрочен фючърсен договор, базиран на Civic (CVC). Това е ход, който е в съответствие с по-широката стратегия на платформата за диверсифициране на фючърсните си предложения и задоволяване на нарастващото търсене от страна на потребителите.
BTCS се ориентира към Етериум, като разкрива планове да натрупа до $57.8 милиона в ETH като част от по-широка инфраструктура и разширяване на стейкинга.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.