Напоследък XRP е в светлината на прожекторите, но не по положителни причини. Криптовалутата се сблъска с предизвикателства, вариращи от регулаторни спорове до критични оценки от страна на анализатори, което представя мрачна картина за криптовалутата.
Усложнявайки тези проблеми, значителните движения от страна на китовете на пазара на XRP породиха опасения относно бъдещата ѝ траектория. Например, неотдавнашни блокчейн данни разкриха голям трансфер на 24,118,600 XRP, на стойност около $12.46 милиона, от Bitvavo към неидентифициран портфейл.
🚨 24,118,600 #XRP (12,461,230 USD) transferred from #Bitvavo to unknown wallethttps://t.co/b7HvBXzXaL
— Whale Alert (@whale_alert) April 27, 2024
Такива мащабни трансфери от страна на големи притежатели (китове) често показват липса на доверие в краткосрочните перспективи на актива, което допълнително допринася за преобладаващите мечи настроения около XRP.
В допълнение към тези притеснения, наблюденията от данните на Santiment показват, че адресите, притежаващи между 100 и 100,000 XRP монети, показват признаци на разединение.
Тази тенденция сред по-големите адреси предполага намаляване на доверието сред институционалните инвеститори или инвеститорите с големи активи, което потенциално намалява привлекателността на XRP на пазара.
Отразявайки тези негативни настроения, цената на XRP отбеляза значителен спад, като в момента се търгува на ниво $0.5198, отбелязвайки 16.02% спад в стойността през последния месец.
Тази низходяща тенденция съответства на по-широката меча траектория, която е очевидна от май насам. По-нататъшен анализ на ончейн метриките на XRP разкрива намаляване както на растежа на мрежата, така и на скоростта. Намаляването на мрежовия растеж предполага забавяне на придобиването на нови потребители или на приемането, докато намалената скорост показва намаляване на честотата на транзакциите, което потенциално сигнализира за спад на търговския интерес сред инвеститорите.
Освен това показатели като MVRV съотношението пораждат опасения за притежателите на XRP, тъй като намаляващото съотношение предполага, че значителна част от адресите на XRP държат криптовалутата на загуба в сравнение с първоначалната си инвестиция.
Освен това значимата разлика между лонг и шорт позиции, наблюдавана за XRP, предполага нарастване на броя на дългосрочните притежатели, което може да е положително, тъй като тези притежатели са по-малко склонни да продават поради краткосрочни пазарни колебания.
Въпреки това само времето ще покаже дали вярата на дългосрочните притежатели ще бъде достатъчна, за да може XRP да запази сегашните си нива.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Крипто стратегът Майкъл ван де Поуп наскоро подчерта една забележителна тенденция в индекса за алткойн сезона, който сигнализира за потенциален ръст на пазарите.