Производителят на смартфони Xiaomi заяви, че не е упълномощил и няма връзка с ICO схемата, която продава токени, за която се твърди, че залага на цената на акциите на Xiaomi в предстоящото първоначално публично предлагане.
Китайският производител на смартфони понастоящем е планиран да стане публично оповестен на основния борд на Хонконгската фондова борса на 9-ти юли. С цел да събере 4,7 млрд. Долара, IPO-то на Xiaomi се смята за едно от най-забележителните публични предложения в Хонг Конг през тази година. И очакваното публично предлагане на акции изглежда е привлекло интереси от най-малко една компания в пространството на криптовалутите.
Базираната в Русия инвестиционна компания, наречена Blackmoon, обяви на 22-ри юни, че предлага токен, наречен BMxXMI, чиято цена ще бъде фиксирана към цената на акциите на Xiaomi след IPO на базата на долар за долар.
Според уебсайта на Blackmoon, като са допринесли за ICO с Биткойн, Етериум и litecoin, инвеститорите ще могат да получат изложение на акциите на Xiaomi, без да трябва пряко да притежават основния капитал.
Blackmoon заяви, че ще преобразува постъпленията, получени от ICO, във фиатни валути и ще прехвърли на своите брокери, които впоследствие ще закупят акциите на Xiaomi от вторичния пазар от името на инвеститорите.
След първоначален 93-дневен период на блокиране, компанията каза, че инвеститорите, притежаващи BMxXMI, биха могли да продадат символа чрез брокери отново, които биха изпълнили поръчки за продажба на акциите на борсата.
Въпреки това, Blackmoon не разкри подробности за брокерите, които съобщават, че ще действат от името на инвеститорите, като например имената им и дали са лицензиран брокер и дилър, за да участват в финансовия пазар в Хонконг.
Компанията отказа да разкрие подробности за своите банкови и брокерски партньори, като цитира споразумения за поверителност, но заяви, че предлагането ѝ е „съобразено с изискванията на „въпросните юрисдикции“, включително възможността на фирмата да участва в IPO на Xiaomi и да разпространява токени.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…