Въпреки регулаторната несигурност, свързана с предстоящите президентски избори в САЩ през 2024 г., професионалистите от Web3 сектора запазват оптимизъм по отношение на бъдещето на индустрията.
Според неотдавнашен доклад на ConsenSys над 86% от тези специалисти са положително настроени към Web3 перспективите.
Сара Хау, изпълнителен директор на ConsenSys за набиране на таланти, отдава този оптимизъм на трансформиращия потенциал на Web3 технологията. Тя подчерта, че професионалистите в областта са мотивирани от основните ценности на децентрализацията, свободата, иновациите, прозрачността и самоконтрола. Това усещане за мисията и възможността да окажат значително въздействие стимулират техния ентусиазъм.
Понастоящем над 75% от работещите в Web3 индустрията все още са служебно ангажирани, което е знак за силна отдаденост и непрекъснати иновации в блокчейн пространството. Само една трета от тези работници са мотивирани основно от ползите за служителите.
Интересно развитие е, че повечето Web3 специалисти биха искали по-голяма част от заплатата си да получават в криптовалути. Докато 67% получават заплата изцяло във фиатни валути, само 10% получават заплатата си в крипто. Освен това 30% са доволни от плащанията във фиат, но 51% предпочитат комбинация от фиат и криптовалути, като само 13% предпочитат заплата да се изплаща изцяло в крипто.
В проучването, проведено от YouGov за ConsenSys, участваха 30 Web3 организации, включително Ethereum Enterprise Alliance, Blockchain Association и Texas Blockchain Council.
Седем големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Bank of America, очакват златото да достигне нови върхове до 2025 г.
Взаимодействието с регулаторните органи е от съществено значение за индустрията за добив на Биткойн (BTC).
Кредиторите на FTX в еврозоната ще получат плащания в евро въз основа на цените при затваряне на пазара през 2022 г., плюс такси за обработка в размер до 30%.
Анатолий Яковенко, главен изпълнителен директор и съосновател на „Solana“, открито отправи критики към администрацията на Байдън, особено по отношение на неуспеха ѝ да насърчи създаването на работни места.