НАЧАЛО Биткойн

Възобновяемият добив на BTC нарасна с близо 60% само за година

26.04.2022 14:44 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Възобновяемият добив на BTC нарасна с близо 60% само за година

Последният доклад на Съвета за копаене на Биткойн показа, че индустрията бързо възприема възобновяеми енергийни източници, за да осигури най-големия блокчейн.

Компаниите за добив на Биткойн приемат зелената енергия, тъй като глобалната индустрия за добив на BTC увеличи своя устойчив енергиен микс с приблизително 59% през годината.

Съветът за копаене на Биткойн е група от 44 компании за добив на Биткойн, които твърдят, че представляват 50% от глобалната мрежа на Биткойн, или 100.9 екзахаша (EH).

Той публикува нов доклад в понеделник, 25-ти април с констатациите. Групата се оглавява и от привърженика на Биткойн и главен изпълнителен директор на MicroStrategy Майкъл Сейлър.

Последното проучване на компаниите-членки на BMC постави под въпрос колко електроенергия консумират техните компании, какъв процент от тази електроенергия се генерира от водни, вятърни, слънчеви, ядрени или геотермални източници и какъв е хешрейтът на техните операции.

BMC изчислява, че възобновяемият микс на електроенергия в глобалната минна индустрия за най-добрите криптовалути сега е 58.4%, което е спад от 0.1% спрямо последното тримесечие. Може би по-важното е, че това е значителен ръст от 36.8% възобновяеми източници, оценени през първото тримесечие на 2021 г.

Заслужава да се отбележи обаче, че BMC се формира едва през юни 2021 г., така че не е точно ясно как е стигнал до 36.8% възобновяеми източници за първото тримесечие на 2021 г.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Отслабващата глобална икономика може да стартира следващия бичи пазар – Раул Пал

Данните за новия доклад, който е самоотчетен от членовете на BMC, показват, че те използват електричество с 64.6% устойчив микс на енергия. Цифрите за глобалното копаене на Биткойн са изчислени от данните от членовете на BMC.

Биткойн попадна под обстрел заради тежкото си потребление на енергия и високия въглероден отпечатък, а минната индустрия иска да покаже приемането си на използване на по-екологични енергийни източници или страничен продукт, похабен от други операции, за да се бори с критиките.

Цифрите, предоставени от BMC, противоречат на февруарско проучване, публикувано в научното списание Joules, което подчертава, че китайската забрана за копаене на криптовалути е допринесла за 17% увеличение на въглеродните емисии, произведени от операции за поддържане на Биткойн мрежата.

Докладът разглежда общото очаквано потребление на енергия от индустрията, като се твърди, че глобалните операции за добив на Биткойн използват 247 тераватчаса (TWh), по-малко от половината от това, което консумират операциите за добив на злато, и 0.16% в сравнение с общото потребление на енергия в света.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн ETF регистрираха $1.3 милиарда входящи потоци през май

През май спот борсово търгуваните фондове (ETF) за Биткойн отбелязаха значителен приток, възстановявайки се от изходящите потоци, наблюдавани през април. С приток от $1.3 милиарда тези ETF-и достигнаха нов връх, като неутрализираха изтеглените през предходния месец $344 милиона.

18.05.2024 23:00 2 мин. четене

Криптовалутите никога няма да заменят долара според експерти

Тъй като икономиката на САЩ показва признаци на влошаване с нарастващи показатели за дълга, щатският долар е изправен пред сериозни предизвикателства.

18.05.2024 18:00 2 мин. четене

БРИКС: Доларът е в опасност според МВФ

Международният валутен фонд (МВФ), често наричан Световна банка, признава нарастващата заплаха, която държавите от БРИКС и други местни валути представляват за господството на щатския долар.

18.05.2024 12:00 2 мин. четене

Ако бяхте инвестирали 100 лева в Биткойн през 2010 година, колко щяхте да имате сега?

В дългосрочен план фондовият пазар се е доказал като един от най-доходоносните начини за инвестиране, който обогатява инвеститорите повече от всеки друг клас активи.

18.05.2024 7:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.