В нея, той твърди, че Ripple (XRP) е готов да поеме глобалната финансова система, тъй като са изградили удобна и достъпна инфраструктура, която избягва необходимостта от това банките да изграждат свои собствени блокчейн системи, което отнема много време средства.
It costs the banks less to partner up with $XRP than it does for banks to create their own #crypto.
— David Gokhshtein (@davidgokhshtein) May 19, 2019
Гокщайн пише, че просто коства на банката доста по-малко да използват Ripple и XRP</s tron g>, отколкото да изградят своя собствена криптовалута.
Той подчерта, че е по-лесно за банките просто да приемат нещо, което е вече „тествано и доказано, че работи“.
Facebook could have develop their own Instagram. Instead, they bought the project.
Point being, it’s easier to just partner up with something that’s already tested and proven to work.
— David Gokhshtein (@davidgokhshtein) May 19, 2019
В действителност, Ripple се лансира като заместител на SWIFT, настоящата система, която е въведена за международни трансфери.
Главният изпълнителен директор на Ripple, Брад Гарлингхаус, разговаря с вътрешни лица от финансовия свят, включително управляващия директор на Международния валутен фонд Кристин Лагард, за това как компанията може да се разглежда като SWIFT 2.0.
Гокщайн засегна и една важна точка за вече създадените финансови институции, а именно, че те няма да изчезнат, а по-скоро ще се развият, за да се впишат в новия вид икономика.
bottom line: banks aren’t going to fade out. they will always find a way to adapt to the cur ren t environment.
that being said; @ripple has the perfect system in place for them and that’s why most of them are teaming with them. $ XRP #SundayThoughts
— David Gokhshtein (@davidgokhshtein) <a href="https://twitter.com/davidgokhshtein/ status /1130111138644025344?ref_src=twsrc%5Etfw“>May 19, 2019
Ripple виждат себе си точно като еволюция за начина, по който хората могат да прехвърлят средства в световен мащаб, както и да бъдат мост между „стария“ и „новия“ свят.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?