Доклад показва, че Биткойн миньорите все още работят в Китай въпреки репресиите.
Въпреки пълната забрана за криптовалути в Китай, която прави добива на Биткойн в страната незаконен, няколко копачи на биткойни все още продължават да работят.
След прилагането на скорошен закон срещу всякаква дейност, свързана с криптовалута в страната, включително копаене, страната регистрира масово изселване на Биткойн миньорите, които преместиха бизнесите си в други страни.
Миньорите емигрираха в страни с относително по-благоприятен правен статут като Северна Америка и Централна Азия.
Скорошен доклад на CNBC показва, че някои от тези миньори все още копаят. Тези групи хора работят под радара, разчитайки на множество източници на енергия, за да оцелеят.
По-конкретно, тези миньори използват комбинация от мрежово електричество, хидроенергия и манипулиране на адреси на интернет протокол, за да поддържат бизнеса си.
Не Пропускай: Ето какво купуват Етериум (ETH) китовете
Голяма част от тези миньори трябваше да останат, защото нямаха избор. Миньорите, които нямат ресурси, трябваше да останат поради пандемичните ограничения за пътуване, проблеми с веригата за доставки и недостиг на задгранични контакти и пари, наред с други причини.
Тъй като за миньорите става все по-лесно да избягват властите в Китай, въпросът е как?
Отговорът на това може да се намери във факта, че когато блокът е решен, името на пула за копаене често е прикрепено към блока в публичната книга. Това име обаче не трябва да бъде прикачено и като не го прикачат, китайските миньори избягват откриването.
Пакетите с данни, произлизащи от китайските центрове за данни, са криптирани, за да изглеждат като обикновен уеб трафик за всеки, който наблюдава обмена на данни. Чуждестранни пулове за копаене също помагат на китайските центрове за данни с технически проблеми.
Икономистът Хенрик Зеберг остава уверен в прогнозата си за достигане на нови висоти при Биткойн (BTC), като прогнозира скок над $78,000 в началото на тази седмица, когато ще се разгърнат резултатите от изборите, въпреки сигналите за пик на фондовия пазар.
Австралийският компютърен учен Крейг Райт, който твърди, че е създател на Биткойн, представи решение за мащабиране, целящо да превърне BTC в широко използваема парична система без граници.
BlackRock, най-големият мениджър на активи в света, наскоро направи голяма инвестиция в Биткойн, като купи BTC за приблизително $2.4 милиарда.
С нарастващото влияние на Биткойн в световната финансова сфера развиващите се страни все повече проучват възможностите за интегрирането му.