В неотдавнашно интервю за CNBC Крис Ларсен изрази оптимизъм за значителна промяна в регулаторния пейзаж за криптовалутите.
Той разкритикува позицията на сенатор Елизабет Уорън по отношение на дигиталните активи, определяйки нейния подход като „погрешна война срещу криптовалутите“, която е позволила на други държави, като Сингапур и Обединеното кралство, да заемат по-добра позиция, без да успеят да защитят адекватно американските потребители от рискове като срива на FTX.
Ларсен обаче смята, че пейзажът се променят. Той отбеляза очертаващия се двупартиен консенсус по отношение на бъдещето на криптовалутите, независимо от това коя политическа партия ще си осигури Белия дом.
Експертът изтъкна значението на подкрепата за политическите лидери, които се застъпват за политики в подкрепа на дигиталните активи, откроявайки собствените си вноски в размер на близо $12 милиона, основно в XRP, за вицепрезидента Камала Харис, кандидат за президент на Демократическата партия.
Ларсен изрази ентусиазъм за икономическото послание на Харис, което той тълкува като такова, което насърчава иновациите и позиционира американските компании като лидери на световния пазар. Той вярва, че опитът ѝ в района на залива, известен с технологичните си иновации, я снабдява с уникална перспектива за важността на грижата за индустрията на дигиталните активи.
Той е убеден, че администрацията на Харис ще възприеме значително по-различен подход към крипто регулирането в сравнение с политиките на администрацията на Байдън, които той смята за неефективни.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.