Ново изследване от технологичния институт Stevens доказва положителна връзка между крипто и социалните медии.
Стойността на Биткойн може да е достигнала ново ниско ниво в неделя, но изследванията доказват, че социалните медии могат да направят този трик, за да върнат токена на крака. Ново проучване, проведено от Технологичния институт Stevens, използва естествена езикова обработка и социални медийни анализи, за да предположи, че токените могат да се движат по социални медийни тенденции.
Професорът по бизнес администрация в Stevens Feng Mai заяви, че публикациите в социалните медии биха могли да окажат влияние върху цените на крипто, потвърждавайки хипотезата на изследователската група. Четири университета се събраха за изследването – останалите три включват Ivey Business School, Dickinson College и Университета в Синсинати. Те анализираха данните от най-популярния форум за криптовалути, Bitcointalk. Използвайки скрипт на Python, екипът събира коментарите от форума и ги класифицира в положителни, отрицателни и други настроения, използващи естествена езикова обработка. Изследването е публикувано в списание Journal of Management Information Systems.
Също така събраха данни от Twitter в продължение на два месеца, като анализираха над 3,4 милиона съобщения за Биткойн. Използваха VECM, метод за корекция на векторни грешки, използван от статистици, които сравняваха социалните медийни разговори с цената на криптовалутите. Те също така отчитат показателите за променливост, цените на златото и индекса S & P 500, които отчитат показателите, които могат да одобрят методите си.
Mai отбелязва:
Това не е еднопосочна връзка. Всички промени в цената на Биткойн очевидно ще окажат влияние върху настроенията около него, така че трябва да имаме предвид и тези влияния. Много от нас вероятно интуитивно вярват в това, но това беше първото стабилно статистическо заключение, за да се провери дали социалните медии и цените на Биткойн всъщност са свързани.
Изследователският екип освен това класифицира данните между хора, които често са tweet-вали и тези, които не са го направили. Те забелязаха, че шепа сметки генерират над 60% от общите пробни пунктове. Mai отбелязва, че повечето хора, които са публикували, често са имали дневен ред за криптовалути, например, опитвайки се да хайпнат цената на Биткойн. Тъй като те вече биха могли да инвестират във валутата, данните им могат да направят резултатите по-пристрастни.
Mai каза:
Искахме да разберем кой засяга цената: вокално малцинство, което може да бъде пристрастено или по-тихо мнозинство, което изглежда няма причина да бъде невярно или и двете.
Инвеститорите в Биткойн не само разпознават публикации със скрит замисъл, но и ги дисконтират, преди да вземат решенията си. Екипът отбеляза, че съобщенията или коментарите от много активни потребители не оказват значително влияние върху цените. Вместо това има „мълчаливо мнозинство“, което може да промени цените до 10 пъти при публикуването на положителни коментари. Това мнозинство, което не участва активно в разговорите, се движи най-много. И те вземат много изчислени решения за своите инвестиции.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.