Бутерин потвърди положителната си позиция по въпроса за децентрализацията, заявявайки, че чрез разработването на „по-добри“ децентрализирани платформи, крипто общността трябва да може да отнеме властта от централизираните крипто обмени.
Определено, лично се надявам централизираните борси да горят в ада, колкото е възможно повече.
Създателят на Етериум критикува централизираните платформи, за това, че могат да решават кои криптовалути ще „станат големи“. Според Бутерин те правят това като начисляват „тези луди такси за регистрация от десет до петнадесет милиона долара„. След това добави, че по-нататъшната децентрализация ще допринесе за „блокчейн ценностите“ на „отвореност и прозрачност“.
Децентрализираните борси (DEX), за разлика от централизираните, са изградени по такъв начин, че да позволяват на потребителите да запазят собствеността си върху криптовалутите си и частните ключове. DEX също имат недостатъци – относителната липса на ликвидност в сравнение с техните централизирани партньори е един от недостатъците.
В интервюто Бутерин цитира един пример, за да демонстрира предимствата на сегашната децентрализация на Етериум: „ако някой опре пистолет до главата му и каже да напише твърд форк“, определено ще го направи. Обаче „относително малко“ потребители ще изтеглят и пуснат актуализацията, а според Бутерин това „се нарича децентрализация“.
Степента на децентрализация на самия Етертеум е поставена под въпрос от някои експерти, които цитират например възможността за тайно споразумение между минните басейни за манипулиране на мрежата.
По време на писане на статията, Етериум е втората по големина криптовалута с пазарна капитализация от около 47,5 милиарда долара.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Крипто стратегът Майкъл ван де Поуп наскоро подчерта една забележителна тенденция в индекса за алткойн сезона, който сигнализира за потенциален ръст на пазарите.