Виталик Бутерин наскоро заяви, че твърде високите лихвени проценти на протоколите за децентрализирани финанси крият известни рискове.
Съоснователят на Етериум наскоро коментира високата доходност на DeFi протоколите. Според него, “децентрализираните финанси не трябва да бъдат за оптимизиране на доходността. По-скоро, ние трябва да солидифицираме и подобряваме няколко основоположни елемента: синтетичните токени за фиат и няколко големи актива (т.е. стабилни монети), оракули (за пазарите на предсказания, т.н.), DEX, поверителност…”
“Лихвени проценти , които са значително по-високи от тези при традиционните финанси са по своята същност или временен арбитраж или идват с неуточнени рискове.”
Миналата година, по време на Ethereal конференцията в Тел Авив, Бутерин предупреди за рисковете на DeFi, подчертавайки, че рискът от провал при тях не е нулев.
Сравнявайки лихвите на DeFi протоколите за заемане с тези на традиционните институции, първите са значително по-високи.
Според данни от DeFi Rate, лихвите при Nuo за USDC имат средна 30-дневна доходност от 10.25%. Aave , който е сред по-популярните протоколи, отчита средно 4.28% за USDC, а Compound – най-големият DeFi протокол – отчита средно 4.12% на USDT депозити.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.