Най-голямата криптоборса в света, Binance, е забранена от регулатор във Великобритания.
Службата за контрол на финансовото поведение (FCA) отсъди, че фирмата не може да провежда ”регулирана активност” във Великобритания.
Органът също така пусна предупреждение за реклами, обещаващи прекомерни печалби от инвестиции в крипто активи.
Към момента Binance Group е базирана на Каймановите острови, като Binance Markets Limited е свързана фирма, базирана в Лондон. Има редица субекти около света, свързани с борсата, като Binance Group доскоро бе базирана в Малта.
FCA заяви, че Binance Markets Limited не може да предприема регулирани дейности без да има писменото съгласие на органа, като има време до сряда да ограничи услугите си.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Cardano (ADA) бележи значително постижение
Бе подчертано, че Binance Group няма никаква авторизация за провеждане на регулирана дейност във Великобритания.
Важно е да се има предвид, че Службата за контрол на финансовото поведение не регулира криптовалути, а крипто активи. Това означава, че потребителите нямат право да използват фючърсните услуги на борсата, но все още могат да я използват за закупуване и продажба на спот пазарите.
Binance заявиха пред BBC, че забраната няма никакъв ефект върху дейността на Binance.com, тъй като Binance Markets Limited не предлага продукти или услуги в уебсайта.
От борсата подчертаха, че работят с регулаторите и приемат законосъобразността сериозно.
В края на мандата си председателят на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) Гари Генслър подаде жалба срещу решението по делото с Ripple, като твърди, че в по-ранното решение на съдия Анализа Торес е било неправилно тълкувано правото на ценните книжа.
Хестър Пиърс и Марк Уйеда, републикански членове на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), според съобщенията оценяват текущите действия по правоприлагане срещу крипто компании.
CNN съобщава, че до 2025 г. транзакциите с криптовалути ще попаднат в обхвата на изискванията за отчитане от трети страни.
Южна Корея напредва с плановете си за усъвършенстване на нормативната уредба за криптовалутите, като възнамерява да приложи следващия етап от рамката си до края на 2025 г.