Проектът Usual Protocol предприе стъпки, за да отговори на неотдавнашните опасения относно своя механизъм за минимална цена USD0++, като представи две ключови актуализации, предназначени да повишат доверието и да подобрят дългосрочната му устойчивост.
След като стабилната монета USD0 загуби обвързаността си с долара, протоколът обяви нова функция за ранно изплащане. От следващата седмица потребителите ще имат възможност да изкупуват активите си в съотношение 1:1, като се лишават от част от натрупаните си награди.
Тази система за изплащане, която обхваща максимум шест месеца, има за цел да предостави на потребителите по-голяма гъвкавост, като същевременно облекчи предизвикателствата, свързани с ликвидността.
Освен това протоколът реши да ускори инициативата си за споделяне на приходите. От понеделник притежателите на токени USUALx ще получават седмични разпределения на приходите в USD0.
Според оценките на Usual Protocol месечните приходи възлизат на около $5 милиона, което се изразява в годишен процент на разходите (ГПР) от над 50% при настоящите пазарни условия.
В изявлението си екипът подчертава, че тези мерки имат за цел да подсилят устойчивостта на протокола и да отговорят на опасенията на общността. Като ускорява графика за разпределение на приходите и предлага варианти за ликвидност, Обичайният протокол се стреми да възстанови доверието сред потребителите си.
Сътрудничеството между Доналд Тръмп и Илон Мъск привлича вниманието на целия свят, тъй като двамата са решили да преосмислят американския политически и икономически пейзаж.
VanEck подаде предложение до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) за своя нов ETF „On-chain Economy“, чиято цел е да осигури експозиция към екосистемата на дигиталните активи, без да инвестира директно в криптовалути.
Последните 2 дни възвърнаха бичия оптимизъм, като общата пазарна капитализация се върна на ниво от $3.52 трилиона
На 15 януари Министерството на правосъдието на САЩ обяви, че BitMEX и нейната компания майка HDR Global Trading Limited са глобени със $100 милиона за нарушения на Закона за банковата тайна (Bank Secrecy Act – BSA).