Щатът Уайоминг одобри първата разпозната от закона Децентрализирана Автнономна Организация (ДАО) в САЩ.
American CryptoFED DAO получи известие от Кабинета на щатския секретар на 1-ви юли, че е разпознат като правен субект. Това гласи обявление от 4-ти юли.
Главният изпълнителен директор на CryptoFED – Мариан Орр, каза следното:
Уайоминг е водещата юрисдикция за цифрови активи в САЩ и сега с този закон за DAO Уайоминг е може би най-голямата блокчейн юрисдикция в света.
Това означава, че вече е възможно създаването на истинска цифрова валута с масово приемане.
American CryptoFED DAO е установен на 1-ви юли тази година от доставчика на мобилни решения mSHIFT. Проектът има за цела да промотира икономика с два токена, която не е податлива към инфлационни и дефлационни влияния.
Токенът на тази ДАО е стабилната монета Ducat, която няма такси за транзакции и е базирана на EOS, който използва делегирано доказателство за залог, за да предложи високоскоростни транзакции. Минусът на този механизъм за консенсус е, че компрометира децентрализирания характер на блокчейна.
Нови монети се издават, като се изплащат лихви на притежателите на токени, както и под формата на награди за потребителите на мрежата. Наградите и лихвите са динамични, а самият Ducat мени стойността си в съответствие с инфлацията при долара.
Организацията също така издава токена Locke, който стабилизира Ducat. Той се издава в съответствие с предложението ‘Token Safe Harbor 2.0’.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Ето най-лошият сценарий за Биткойн този месец
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.