Щатът Уайоминг одобри първата разпозната от закона Децентрализирана Автнономна Организация (ДАО) в САЩ.
American CryptoFED DAO получи известие от Кабинета на щатския секретар на 1-ви юли, че е разпознат като правен субект. Това гласи обявление от 4-ти юли.
Главният изпълнителен директор на CryptoFED – Мариан Орр, каза следното:
Уайоминг е водещата юрисдикция за цифрови активи в САЩ и сега с този закон за DAO Уайоминг е може би най-голямата блокчейн юрисдикция в света.
Това означава, че вече е възможно създаването на истинска цифрова валута с масово приемане.
American CryptoFED DAO е установен на 1-ви юли тази година от доставчика на мобилни решения mSHIFT. Проектът има за цела да промотира икономика с два токена, която не е податлива към инфлационни и дефлационни влияния.
Токенът на тази ДАО е стабилната монета Ducat, която няма такси за транзакции и е базирана на EOS, който използва делегирано доказателство за залог, за да предложи високоскоростни транзакции. Минусът на този механизъм за консенсус е, че компрометира децентрализирания характер на блокчейна.
Нови монети се издават, като се изплащат лихви на притежателите на токени, както и под формата на награди за потребителите на мрежата. Наградите и лихвите са динамични, а самият Ducat мени стойността си в съответствие с инфлацията при долара.
Организацията също така издава токена Locke, който стабилизира Ducat. Той се издава в съответствие с предложението ‘Token Safe Harbor 2.0’.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Ето най-лошият сценарий за Биткойн този месец
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.