Berkshire Hathaway на Уорън Бъфет нашумя покрай продажбата на акции на стойност над $10 милиарда от средата на юли насам.
Тази поредица от продажби доведе до намаляване на дела на инвестиционната компания в Bank of America (BAC) под 10%. Неотдавнашната серия от продажби включваше 16-и кръг, в който бяха продадени акции за близо $370 милиона, което повдигна въпроси относно причините за това значително освобождаване.
Анализаторите предполагат, че този ход може да е свързан с прибиране на печалби, особено като се има предвид, че акциите на BAC са се увеличили със 75% от октомври миналата година. Някои обаче смятат, че решението може да е повлияно и от данъчната логистика.
Инвеститорите, които притежават 10% дял в дадена компания, трябва да докладват сделките на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) в рамките на два дни, а не на тримесечна база, което може да обясни стратегията на Berkshire да падне под този праг.
Интересно е, че в началото на септември Berkshire за кратко паднаха под 10-процентния дял, но през третото тримесечие изкупиха обратно акции на BAC на стойност $3.5 милиарда, с което за момент отново увеличиха дела си.
От началото на тази продажбена тенденция през юли акциите на BAC се понижиха с над 4%, което предизвика спекулации дали Бъфет не обмисля пълно излизане от позицията. Тази ситуация отразява предишни действия на милиардерът, който по подобен начин е ликвидирал дялове в други банки, включително JPMorgan и Wells Fargo.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.