Уол Стрийт не иска криптовалути, все още.
Може да се каже, че навлизането на институциите в сферата отдавна се разглежда като свещеният граал на крипто индустрията.
The biggest roadblock to Wall Street behemoths rolling out cryptocurrency businesses may come from their own clients https://t.co/NmAnA6sCnf
— Bloomberg Crypto (@crypto) status/1060574370442153985?ref_src=twsrc%5Etfw“>November 8, 2018
Говорейки на Web Summit 2018 г., Николай Сторонски, управляващ директор на Revolut, обясни, че интересът от „големите институционални инвеститори“ е намалял. Въпреки че неговите коментари може да са били отхвърлени от крипто оптимистите, мнозина са на мнение, че твърдението е вярно, особено като се има предвид факта, че стартъпът му е на стойност над $1 милиард.
Сторонски е предприемачът зад Revolut, стартъп базиран в Лондон, целящ да предложи всевъзможни финансови услуги. В настоящия си вид, Revolut, предлага плащания от тип „peer-to-peer“ (подобно на Paypal), спекулативен (без депозиране или теглене) обмен, предплатена дебитна услуга и платформа за обмяна на валута.
Обсъждайки мнението си, Сторонски отбелязва, че:
Освен ако тези големи институционални инвеститори и хедж фондове не се движат в света на крипто, просто не мисля, че банките ще се движат, защото просто се опитват да печелят пари от своите клиенти.
Изпълнителният директор на Revolut, който вероятно се позовава на вътрешните си източници, добави, че „досега няма интерес от големи институционални инвеститори“, въпреки предстоящите стартирания на Bakkt, Fidelity Digital Asset Services и ErisX.
Нещо повече, изпълнителният директор на Revolut се позова на това, че Morgan Stanley търси алтернатива да предложи дериватни продукти на Bitcoin (BTC) на клиентите си, докато Goldman Sachs и Citigroup също очевидно са проявили интерес към подобни начинания.
Важно е обаче да отбележим, че има и повод за оптимизъм, тъй като Сторонски обясни, че перспективите на крипто пазара ще се подобрят, когато пристигне 2019 г. Но, оставайки в съответствие с предишните си коментари, заключи, като отбеляза, че финтех ще развива крипто пространството, а не Уолстрийт.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.