Уолстрийт тихо се отдръпва от крипто пазара, съобщава Bloomberg. Миналата година, когато крипто индустрията се радваше на бичия пазар, изглеждаше, че много от основните финансови компании също бяха готови да навлезнат в индустрията.
Goldman Sachs беше една от първите компании на Уол Стрийт, които проявиха интерес към фючърсите на Биткойн, а слуховете твърдяха, че фирмата разработва отделно бюро за криптиране. Инвестиционната банка си партнира с Galaxy Digital и набра 57 милиона долара в инвестиции. Goldman Sachs все още не предлага крипто-търговия. Банковият дериватен продукт на Биткойн не е постигнал значителен напредък от пускането му.
Citigroup Inc. също разработи крипто-базиран продукт, който може да помогне на фирмите за управление на активи и хедж фондовете да намалят риска, на който са изложени, когато инвестират в крипто. Очакваше се продуктът да предостави на крипто инвеститорите иновативно средство за проследяване на техните инвестиции и да предложи допълнителен слой легитимност и доверие на новосъздадения клас активи.
Barclays Inc. показа огромен интерес към крипто по време на бума, наемайки Крис Тайрър и Матю Дювал, за да подпомогнат управлението на дигитални активи. И двамата бяха наети, за да потърсят начини, по които банката може да навлезе в крипто света и да дадат препоръки.
Според доклада има две причини за тихото оттегляне на Уол Стрийт от пазара; спадът и липсата на регулаторна рамка за криптовалутите.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.