В официалната петиция на Uniswap до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се отразява дълбоката загриженост на Uniswap относно предложените изменения на Закона за фондовите борси от 1934 г., които според компанията ще разширят регулаторния обхват на SEC извън предвиденото му приложение върху DeFi платформите.
Дружеството твърди, че измененията на SEC биха могли да нарушат установените от съда граници.
Подчертавайки развиващия се юридически пейзаж, Uniswap Labs настоява, че действащото определение на SEC за „обмен“ не обхваща адекватно децентрализирания характер на DeFi протоколите.
Компанията е изправена пред регулаторни действия, след като през април получи уведомление от Комисията по ценните книжа и борсите (SEC), в което се твърди, че Uniswap извършва нерегистрирана търговия с ценни книжа едновременно като борса и брокер.
Uniswap Labs твърди, че нейният протокол функционира по-скоро като пасивна технология, улесняваща транзакциите между равнопоставени партньори, отколкото като традиционна борса.
Освен това Uniswap Labs апелира за удължаване на периода за обсъждане, за да се гарантира, че всички регулаторни промени са в съответствие с настоящата правна рамка и не задушават иновациите.
Те изразяват загриженост, че ориентираният към правоприлагане подход на SEC, вместо да установи ясни регулаторни насоки, рискува да създаде несигурност в DeFi индустрията. Uniswap Labs остава твърда в ангажимента си да оспорва това, което възприема като регулаторно превишаване на правомощията, позиционирайки се в защита на DeFi екосистемата при потенциални съдебни дела и до Върховния съд, ако е необходимо.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.