В първия кръг от двугодишен спор за закриване на разплащателна сметка, принадлежаща на ферма за добив на криптовалута, UniCredit Bank е принудена да плати глоба от 131 милиона евро (около $143.8 милиона) на засегнатата компания.
Клонът на популярната италианска банка в Баня Лука, Босна и Херцеговина, беше извикан пред местния съд по дело, заведено от дъщерното дружество в страната на италианската компания за добив на криптовалута Bitminer Factory, както съобщи La Repubblica на 27-ми март.
В съдебния процес банката беше обвинена в неправомерно закриване на сметки, принадлежащи на компанията, която се описва като “първата и най-голяма минна ферма” в Италия. Съдът прие аргумента на компанията, че е претърпяла загуби и ѝ присъди 131 милиона евро обезщетение.
Компанията твърди, че закриването на нейните сметки е “попречило на първоначалното ѝ предлагане на монети (ICO) във връзка със стартиращ проект в сектора за добив на криптовалута с възобновяема енергия в Босна и Херцеговина”.
Bitminer Factory d.o.o Gradiska стартира в Босна и Херцеговина заради по-ниските разходи за електроенергия в страната, а засегнатите сметки бяха открити в UniCredit Bank Banja Luka.
След като прие първата инстанция от множеството искания, отправени от минната компания за изтегляне на добитата криптовалута, банката започна да ги отхвърля поради това, че “не може да прави бизнес с доставчици на цифрова валута и платформи за обмен”.
Съдът обаче постанови, че банката по никакъв начин не е доказала, че има писмени правила, забраняващи създаването на бизнес отношения с клиенти, занимаващи се с криптовалути.
Не Пропускай: Този алткойн лесно може да скочи с 400%, според Coin Bureau
Според местните медии банката вече е подала жалба срещу решението на съда, като твърди, че то “не е окончателно, обвързващо, нито изпълнимо”.
UniCredit добави, че нейната “възможна отговорност ще бъде определена само от окончателния резултат от всички налични процесуални средства за защита, а не преди внасянето на окончателна и обвързваща присъда от апелативния съд”.
Опитът на фермата да работи в Босна и Херцеговина беше повлиян от огромните количества електроенергия, консумирана при копаене на криптовалути с доказателство за работа (PoW), като Биткойн и по-ниските цени на електроенергията в страната.
Прочети Още: Етериум (ETH) е готов да избухне до над $6,000 – Bloomberg
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.