Уебсайтът на LEGO е бил хакнат, за да популяризира фалшива криптовалута, подвеждайки потребителите да закупят фалшиви токени с Етериум.
Компанията бързо премахна подвеждащия банер и увери клиентите, че няма компрометирани сметки и че са предприети превантивни мерки.
Този инцидент подчертава тенденция, при която измамниците използват надеждни марки, за да заблуждават жертвите.
През юни 2024 г. хакери по подобен начин засегнаха електронната поща на Фондация Етериум, насочвайки се към близо 36,000 потребители, докато официалният акаунт на Metallica в платформата X бе използван за популяризиране на измамен токен, генериращ около $10 милиона в сделки.
Крипто измамите стават все по-сложни, като загубите се оценяват на $1.2 милиарда през 2024 г. Въпреки че LEGO не предостави подробности за начина, по който е извършен пробивът, вероятно са замесени организирани групи, които потенциално са се възползвали от неправилно конфигурирана защитна стена за уеб приложения или уязвимости на външни услуги.
Атаката демонстрира постоянните рискове, пред които са изправени дори големите марки, оставяйки клиентите загрижени за обхвата на нарушението и мерките, предприети за предотвратяване на бъдещи инциденти.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.