Швейцарският банков гигант UBS предприема стъпки за модернизиране на инвестициите в дигитално злато, като интегрира блокчейн технологията в своите предложения.
Фирмата, която управлява активи на стойност над $5.7 трилиона, е разработила доказателство за концепцията за своя продукт UBS Key4 Gold, като използва базираната на Етериум мрежа ZKsync Validium. Този ход има за цел да подобри мащабируемостта, поверителността и глобалната достъпност на инвестициите в злато на дребно.
Първоначално изградена на базата на UBS Gold Network – частна блокчейн мрежа, свързваща трезори, доставчици на ликвидност и дистрибутори – преходът на платформата към ZKsync Validium предлага по-голяма ефективност и сигурност на транзакциите. Преминаването е в съответствие и с по-широката стратегия на UBS за използване на блокчейн иновациите за подобряване на финансовите услуги.
Съоснователят на ZKsync, Алекс Глуховски, подчерта потенциала на технологията с нулево познание (ZK) за трансформиране на финансовите пазари, като заяви, че финансирането по веригата ще бъде ключов двигател на бъдещия растеж.
Тази инициатива следва по-ранната стъпка на UBS в областта на токенизираното финансиране, включително стартирането на токенизиран инвестиционен фонд в Етериум в края на 2024 г.
Междувременно ZKsync напредва с амбициозни цели за 2025 г., като се стреми да обработва 10,000 транзакции в секунда, като същевременно значително намалява разходите. Ако успее, това може да направи екосистемата на Етериум по-привлекателна за институционалните играчи, които търсят ефективни и мащабируеми решения.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
Частният инвестиционен фонд Advent финализира сделка за придобиване на ТВІ Bank от кредитната група 4finance Holding.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.