След като слуховете се разпространиха по-рано този месец, социалната медийна платформа Twitter официално представи своята функция за ‘бакшиши’ (tips) по целия свят - с интеграция на Биткойн, изпозлвайки Lightning мрежата.
Кликването върху функцията позволява на потребителите да насочват създателите към услуги на трети страни като CashApp, която се управлява от Square, платежна компания, основана от Джак Дорси.
Но в опит да направят монетизацията достъпна на места, които може да нямат лесен достъп до фиат, потребителите също могат да дадат бакшиш в BTC.
Компонентът на Биткойн ще използва Lightning Network, решение от втори слой, което продуктовият мениджър Естер Крофорд каза, че екипът е избрал поради по-ниските такси за транзакции.
Потребителите могат да добавят своя портфейл за BTC или своя Биткойн адрес, за да позволят изпращането и получаването на бакшиши в Биткойн. Засега интеграцията е достъпна само за потребителите на iOS, но Android скоро предстои, обеща Крофорд.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Пренасочват ли се институциите от Биткойн към Етериум?
Продуктовият екип на Twitter все още проучва начини за активиране на изплащания по целия свят в различни страни, но използва Биткойн за бакшиши, за да адресира това поне частично, твърди Крофорд.
“Искаме всички да имат достъп до пътища за получаване на платена цифрова валута, които насърчават повече хора да участват в икономиката и помагат на хората да си изпращат пари през границите и с възможно най-малко триене”, каза Кроуфорд в прес брифинг в четвъртък.
“Има много вътрешен ентусиазъм и диалог около това как можем да интегрираме крипто в тези различни функции за монетизация”, каза Крофорд по време на брифинга.
“Има и други потенциални възможности, които днес нямаме, но наистина сме отворени да ги проучим.”
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?