Новото партньорство на Twitter с eToro дава възможност на потребителите да търгуват с широк спектър от активи, включително акции и криптовалути.
Както се посочва в статия на CNBC, това партньорство е част от усилията на Илон Мъск да превърне Twitter в супер приложение, което предоставя на потребителите всякакви услуги.
Според Йони Асия, главен изпълнителен директор на eToro, съдържанието на Twitter за финансови анализи в реално време на компании и случващото се по света може да осигури висококачествено съдържание за потребителите на eToro.
В миналото „кештаг“ функцията на Twitter позволяваше на потребителите да преглеждат пазарните данни на компаниите. С новото партньорство потребителите могат да кликнат върху бутона „View on eToro“, за да търгуват с конкретен финансов инструмент.
Освен това се съобщава, че Мъск харчи десетки милиони долари за изграждане на проект за изкуствен интелект за Twitter, което показва решимостта му да превърне Twitter в супер приложение.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум: Актуализацията “ЅhареІІа” премина успешно – Ето какво трябва да знаете
През април 2023 г. Twitter се сля с офшорна компания, наречена X Corp, което подсказва намерението на Мъск да разшири още повече услугите на Twitter.
Като цяло партньорството на Twitter с eToro и визията на Мъск за превръщането на Twitter в супер приложение демонстрират амбицията на компанията да предоставя на потребителите разнообразни услуги.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.