Създателят на Litecoin направи интересен tweet, който се надяваме ще заземи наивните оптимисти.
Tweet-а остави много потребители с впечатлението, че неговият Twitter акаунт е хакнат. Причината за целия театър беше да научи крипто-общността, че няма безплатен обяд.
По-рано днес Чарли Лий публикува съобщение в Twitter, което гласи следното:
Само за ограничен период от време, давам 100 LTC. За да получите 1 LTC, първо ми изпратете 0,01 LTC. Побързайте, преди да свършат монетите!
Като цъкнете на линка, виждате следното съобщение:
Не, не давам монети безплатно. В бъдеще, не се заблуждавайте от tweets от мен [или нещо друго], казвайки, че ще ви пращам монети само ако първо ми платите. Ако звучи прекалено хубаво, за да е истина, е прекалено хубаво, за да е истина.
Цялото намерение зад тази каскада беше да се вдигне осведомеността за нарастващият брой измами в социалната мрежа. През последните няколко месеца измамните процъфтяват в Twitter чрез крадене на профили или създаване на нови, фалшиви такива. Измамниците обещават на потребителите, че ще изпратят посочената сума, след като потребителят изпрати пари в портфейла им. Много хора в Twitter загубиха монетите си и в крайна сметка не получиха нищо в замяна.
Измамата екалира, когато тези извършителите получиха фалшив, верифициран профил и промениха името на профила на „Tron Foundation„. Много хора от крипто-общността се хвана на въдицата, тъй като те вярваха, че Трон всъщност са раздавали криптовалути.
Измамниците все още просперират в социалната медийна платформа. Чарли Лий използва интелигентна стратегия, за да образова хората. Браво на него.
По-малко хора от всякога стават жертва на крипто измами, докато хакерските атаки се увеличават, сочат нови данни.
Като се има предвид размерът на средствата, които всеки ден сменят собствениците си на пазара на криптовалути, киберпрестъпленията и прането на пари са в изобилие, като един от най-известните такива инциденти е свързан с услугата за смесване на криптовалути Tornado Cash (TORN).
Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) е подала жалба във връзка с първичното предлагане на монети през 2017 г. от блокчейн проект, първоначално разработен от Walt Disney Company.
През уикенда стабилната монета aUSD на Acala Network се обезцени с над 99% и принуди екипа на DeFi мрежата да спре портфейла на хакер, което породи опасения относно твърдението, че е децентрализирана.