През юли 2024 г. Турция въведе "Закон за изменение на Закона за капиталовите пазари“, обикновено наричан „закон за криптовалутите“, с което направи важна стъпка в усилията на страната да регулира сектора на дигиталните активи.
Този закон предоставя на Съвета за капиталовите пазари (CMB) правомощието да упражнява надзор върху доставчиците на услуги за криптовалути. В отговор на това в началото на август CMB публикува временен списък, в който подробно са описани институциите, които ще преустановят дейността си, и тези, които ще продължат да работят в крипто пространството.
Сред изброените институции е QNB, известна турска банка, която бе обявила плановете си да извършва крипто услуги под марката „QNB Digital Assets“.
На 7 ноември 2024 г. обаче QNB Digital Assets официално прекрати дейността си в областта на криптовалутите. Макар че компанията не предостави конкретни причини за решението, тя направи изявление, с което потвърди прекратяването на услугите.
В изявлението се уточни, че от посочената дата няма да се приемат нови клиенти. В него се споменава също, че всички сметки в платформата ще бъдат закрити до 9 декември 2024 г. За всякакви запитвания по време на този преход потребителите бяха посъветвани да се свържат с компанията по имейл.
Освен това QNB Digital Assets увери, че личните данни, свързани с клиентските сметки, ще бъдат съхранявани в продължение на 10 години в съответствие със законовите изисквания.
С развитието на глобалната динамика страните от БРИКС представиха нов важен съюз, който е готов да промени технологичното развитие.
Въпреки нарастващия оптимизъм за крипто пазара при новоизбрания президент Доналд Тръмп, банките в САЩ подхождат предпазливо към приемането на дигиталните активи.
Украйна е на път да легализира криптовалутите в началото на 2025 г., като планира да въведе данъчна структура, подобна на тази на ценните книжа.
Австралия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите с нови предложения, насочени към предотвратяване на финансови престъпления като пране на пари и финансиране на тероризма.