Лигата на Overwatch, която преди това беше под ръководството на Activision Blizzard, се сблъска с предизвикателства миналата година, което доведе до прекратяването ѝ.
Въпреки това около Overwatch 2 се появява нова състезателна лига – Overwatch Champions Series. Интересно е, че тази лига, управлявана от ESL FACEIT Group, е възприела уникален подход, като е приела антикрипто позиция.
Наскоро представеният официален правилник на лигата включва ограничения за спонсорите на отборите. По-специално, на участващите отбори е забранено да имат спонсори, свързани с „криптовалути и борси за криптовалути“, заедно с ограничения върху NFT и „изкуствен интелект/машинно обучение“. Тези ограничения бяха разкрити за първи път от Джеймс Фъдж, редактор в The Esports Advocate.
През последните години секторите на еSports и криптовалутите станаха свидетели на значително преплитане, като крипто компаниите предоставиха значителни спонсорства на отбори и лиги. FTX, например, си осигури големи сделки, включително 10-годишно споразумение за права на имената на стойност $210 милиона с Team SoloMid (TSM) и седемгодишен договор за спонсорство с Riot Games за League of Legends Championship Series (LCS), оценен на близо $100 милиона.
След фалита на FTX в края на 2022 г. обаче подобни изгодни партньорства станаха по-рядко срещани. Този спад може да се дължи на намалените разходи за криптовалути на фона на трайния спад на пазара през цялата 2023 г. Освен това той може да показва предпазлив подход от страна на организациите за еспорт, въпреки икономическите предизвикателства в игралната индустрия.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.