НАЧАЛО Други

Трябва ли банките да се състезават с криптовалутите?

01.06.2018 10:53 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Трябва ли банките да се състезават с криптовалутите?

Заместник-директор на отдел "Парични и капиталови пазари" за Международния валутен фонд (МВФ) смята, че централните банки трябва да предлагат "по-добри" фиатни валути, за да предотвратят всякаква потенциална конкуренция от криптовалутите.

Предложенията идват от статия, публикувана в четвъртък, написана от заместник-директора Dong He. В тази статия, която може да се похвали със заглавието “Крипто активите може един ден да намалят търсенето на пари от централната банка” – Той твърди, че централните банки може да помислят да възприемат някои от понятията, за да “предотвратят конкурентния натиск на крипто върху фиатните валути “.

Това е забележително изявление, което отразява минали коментари от негова страна, както и от други длъжностни лица на (МВФ), включително директора Кристин Лагард. Всъщност, Лагард, още през март, каза по време на събитие, че регулаторите трябва да разгърнат някои елементи от технологията, за да “се борят с огъня”.

Аргументът му в последната част се основава на възможността, ако криптовалутите и крипто активите се адаптират по-мащабно, има шанс централните банки да загубят способността си да повлияят на икономиката чрез тактики като промени в лихвените проценти.

Заместник-директорът предложи затягането на регулацията да даде тласък на централните банки.


Второ, правителствените власти трябва да регулират използването на крипто активи, за да предотвратят регулаторния арбитраж и всяко нечестно конкурентно предимство, като крипто активи могат да произтичат от по-лека регулация”, пише той. “Това означава стриктно прилагане на мерки за предотвратяване на изпирането на пари и финансирането на тероризма, засилването на защитата на потребителите и ефективното облагане на крипто сделките.

Той също така посочи идеята, че централните банки създават свои собствени цифрови активи, които могат да бъдат обменяни в peer-to-peer.

Например, те биха могли да направят парите на централната банка лесни за ползване в цифровия свят, като издават свои собствени цифрови токени, за да допълнят физическите парични средства и банковите резерви.Тази цифрова валута на централната банка би могла да бъде обменяна, като крипто актив.

се казва в статията.

Това е идея, която редица централни банки разглеждат, въпреки че мненията се различават по отношение на ефективността на такива предложения. Само тази седмица например служител на Паричния орган на Хонконгtron g> (де факто централната банка в региона) заяви, че понастоящем няма планове за пускане на цифрова валута, независимо от изследванията в региона.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Старото поколение се очаква да налее стотици милиарди на крипто пазарите

Марк Юско, главен изпълнителен директор на Morgan Creek Capital, предвижда значителен приток на средства на пазара на криптовалути, тъй като богатството на бейби бумърите, което се оценява на трилиони долари, търси експозиция към дигитални активи.

26.04.2024 21:00 2 мин. четене

Шансовете Федералният резерв да намали лихвените проценти се изпаряват

Докладът за икономическата активност от четвъртък послужи като поредното грубо събуждане за инвеститорите и политиците от Федералния резерв, които се надяваха, че намаляването на инфлацията ще проправи пътя към намаляване на лихвените проценти през лятото.

26.04.2024 20:00 2 мин. четене

Предупреждение за цените на петрола от световната банка

Световната банка предупреди, че всяка значителна ескалация на напрежението в Близкия изток може да доведе до повишаване на цените на петрола над $100 за барел и да обърне тенденцията на намаляване на глобалната инфлация.

26.04.2024 19:00 2 мин. четене

Stripe скоро ще върне плащанията с криптовалути

Stripe разкри плановете си за интегриране на крипто плащания, обявени по време на конференцията Global Internet Economy.

26.04.2024 18:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.