Миньорите на Биткойн могат да си отдъхнат, тъй като трудността на добив на блок е спаднала с 6%.
Трудността на добива на Биткойн спадна с 6%, което означава, че вече е по-лесно да се генерира блок.
Това е третата негативна промяна в трудността тази година. По-малките копачи би трябвало да изпитат известно облекчение.
Според дизайна на Сатоши, Биткойн е създаден така, че автоматично да регулира трудността на добив на блок на всеки 2016 блока.
След като наградата на блок спадна до 6.25 BTC, много миньори бяха принудени да се откажат, в резултат на което хеш рейтът спадна с 40%.
Поради това, бяха продуцирани много по-малко блокове, като на 17-ти май бяха добити само 95 блока.
Сега би трябвало да се добиват повече блокове, след като трудността е спаднала.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.
Според нов доклад на Bloomberg, спот Биткойн борсово търгуваният фонд (ETF) на BlackRock, известен под тикера IBIT, е надминал флагманския S&P 500 ETF на компанията по годишни приходи.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.