Анализът на мащабируемостта на мрежата и капацитета на транзакциите е често обсъждана тема в средите на криптовалутите. Шардингът, все по-често възприеман от обещаващи блокчейн системи, се откроява като решение в този контекст.
Шардингът фундаментално подобрява мащабируемостта и производителността на блокчейна, като го разделя на по-малки, управляеми сегменти, известни като „шардове„. Тези шардове поотделно съхраняват порции данни, като намаляват тежестта върху отделните възли.
Това разделяне на данните дава възможност за паралелна обработка, което значително повишава скоростта на транзакциите и мащабируемостта. То също така осигурява по-устойчива инфраструктура, като предотвратява прекомерното разширяване на блокчейна и поддържа ефективността при разрастването на мрежата.
С поглед напред към потенциалните инвестиции през 2024 г. бе потърсена помощ от GPT-4 Turbo, усъвършенстван AI модел, който посочи три обещаващи шардинг криптовалути.
С напредването на технологиите, шардингът може да се превърне в основополагащ елемент на бъдещите блокчейн архитектури, задоволявайки нарастващото търсене на силно мащабируеми децентрализирани приложения.
Но инвестирането в тази експериментална технология е свързано с рискове, дължащи се на волатилността и предизвикателствата, свързани с ликвидността в развиващата се DeFi екосистема на тези шардинг криптовалути. Надеждността им като солидни инвестиционни активи изисква значително развитие и доказани мерки за сигурност.
XRP официално навлезе в неизследвана ценова територия на 18 юли, надминавайки предишния си рекорд и достигайки нов исторически връх от $3.64, задвижван от мощна комбинация от регулаторен напредък в САЩ, технически пробиви и голямо натрупване на китове.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Трейдърите бързо пренасочват вниманието си към Етериум и алткойните, след като неотдавнашният исторически връх на Биткойн предизвика широко разпространен FOMO на дребно.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.