Компанията за крипто портфейли Trezor официално обяви стартирането на Trezor Expert - персонализирана индивидуална услуга.
С въвеждането на Trezor Expert компанията има за цел да сподели знанията си за криптовалутите, докато потребителите започват пътуването си към самостоятелно попечителство на криптовалути, и да облекчи опасенията им за допускане на грешки.
„Trezor Expert не само помага на нашите клиенти да настроят правилно своите хардуерни портфейли, но и им дава възможност да проучат по-подробно съображенията за сигурност на самото съхранение, тъй като обхваща теми като управление на частни ключове и безопасни онлайн практики“, каза главният изпълнителен директор на компанията – Матей Зак.
Освен това той обяви и публичното пускане на новия хардуерен портфейл Trezor Safe 5.
Новото устройство се предлага с подобрени функции за сигурност, като по-усъвършенстван хардуер, например сертифициран защитен елемент EAL 6+, както и функции, ориентирани към ползваемостта, като цветен сензорен екран и хаптичен двигател Trezor Touch.
Портфейлът също така въвежда нов процес на архивиране на сийд фрази, който включва 20 думи вместо стандартните по подразбиране 12 или 24 думи.
Trezor Safe 5 се присъединява към продуктовото семейство Trezor Safe, което от основаването на компанията през 2013 г. е пуснало на пазара три различни портфейла. Те включват най-старата версия, Trezor Model One, Trezor Model T и Trezor Safe 3.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.