Tether (USDT) е една от най-популярните стабилни монети.
Тя се използва като еквивалент за американския долар (USD), когато става дума за търговия с криптовалути. Поради постоянното си търсене, стабилнaта монета се издава периодично от Tether Limited.
‘Bitcoin Jack’ демонстрира две класации – едната с цената на Биткойн (BTC), а другата показва пазарната доминация на Tether. Очевидно е, че периодите на впечатляващ растеж на Биткойн корелират със спада на USDT на пазара.
Търговецът също демонстрира два периода, когато тази корелация е „очевидна“. Тези два примера са Q1 2019 (Биткойн се покачи, а доминантността на Tether спадна) и продължаващият мечи пазар на Биткойн (BTC), като ситуацията е обратна за Tether (USDT).
Тази корелация позволи на Bitcoin Jack да отхвърли идеята, че USDT е търсен от търговци, които са готови да продадат своите биткойни (BTC). Вместо това, USDT се явяват като „нови пари“ за крипто пазара.
Според този модел, някаква сума от USDT попада в „отклонение“. Bitcoin Jack нарича тези монети „странични пари“.
Tether (USDT) е стабилна монета, която се издава на много платформи. В началото той се издаваше само на Omni Layer (базирана на Биткойн платформа), но Етериум (ERC-20 Tether) и Tron (TRC-20 Tether) се присъединиха към списъка.
Наскоро Джъстин Сън, основател на фондация Tron, демонстрира, че базирана на Tron версия на Tether бързо увеличава предлагането си:
Освен това, USDT се издават на блокчейна Eos ( EOS ) и Algorand (ALGO), както и на страничната верига Liquid Bitcoin.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
В едно интересно събитие в блокчейна, което отново разпали любопитството в крипто общността, над $8.6 милиарда в Биткойн, свързани с най-ранните години на мрежата – обикновено наричани „ерата на Сатоши“ – бяха тихомълком преместени в петък в това, което анализаторите смятат за най-големия единичен трансфер на ранно изкопани BTC, регистриран досега.