Служител на ICE заяви пред Конгреса на САЩ, че транзакциите с криптовалути са проследими. Според него в операциите с цифрови валути, престъпниците са уязвими и лесна цел за прилагане на закона.
Помощник-директор на вътрешните операции, делегация на ICE, Матю Алън, заяви по време на изслушването пред Сенатския канцеларски състав на САЩ по въпросите на международния контрол над наркотиците, че могат да бъдат проследени операции, включващи крипто към фиат или обратното.
Асистентният директор освен това изброи Биткойн и Monero , които се използват за незаконни дейности.
Освен това, Алън каза, че нерегулираните обмен на крипто-валути използват обмен на Peer-to-Peer (P2P), за да се даде възможност за трафик на наркотици. Потребителите на P2P обмен рекламират сумата, която са склонни да купуват или продават на избрани уебсайтове. Тази категория незаконни P2P обмени таксува премия за анонимността на клиента. Те или продават над пазарната си стойност, или купуват под пазарната стойност.
Официалният служител на ICE обаче твърди, че могат да бъдат проследени незаконните транзакции в цифрова валута, когато потребителите се опитват да преобразуват от фиат в криптовалута или обратно. Според Алън тези размени създават уязвимост и излагат престъпниците на методи на правоприлагане. По-нататък подчертавайки тази точка, Алън каза:
Използвайки традиционните методи за разследване като наблюдение, операции под прикритие и поверителни информатори, съчетано с финансов анализ и анализ на блокчейн верига, ICE-HIS е в състояние да разруши преследва и да разруши TCO, както и обмените nа криптовалути, мрежи, ангажирани или поддържащи пазари на тъмни мрежи.
Няколко държави, финансови институции, регулаторни органи и критици силно виждат криптовалутите като жизнеспособен инструмент за незаконни дейности. Това се дължи главно на акцента на цифровия актив върху анонимността. Изследванията обаче показаха, че престъпниците не намират криптовалутите за привлекателни за незаконни дейности.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.