Според наличните данни и оплаквания на потребителите на мрежата транзакционните блокове не се обработват на блокчейна Solana.
Данните, публикувани от блокчейн изследователите SolScan и Solana Beach, показват, че последният блок от транзакции се е случил преди около два часа.
“Solana mainnet-beta изпитва временна нестабилност”, се казва в съобщение от акаунт в Twitter, управляван от Фондация “Solana”, публикувано в 8:38 ч. UTC -05:00.
“Това започна преди около 45 минути и инженерите проучват проблема.”
The Solana network seems to be experiencing intermittent instability right now. Phantom and other applications are having trouble connecting. We will keep you updated on the status of the situation. https://t.co/XXUctpoXeD
— Phantom (@phantom) September 14, 2021
Phantom, услуга за портфейли, изградена на Solana, заяви в туит в 9:57 ч. UTC -05:00, че “мрежата на Solana изглежда изпитва временна нестабилност в момента. Phantom и други приложения имат проблеми при свързването. Ще ви държим в течение относно състоянието на ситуацията.”
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с 250% след листинг на Binance
В същото време изпълнителният директор на Solana Labs Анатолий Яковенко призова валидаторите на мрежата да се присъединят към Discord на проекта. “Време е за бета”, пише той.
В туит в 10:26 ч. UTC -05:00, фондация “Solana” заяви:
Изчерпването на ресурсите в мрежата причинява отказ на обслужване, инженерите работят за разрешаване. Валидаторите се подготвят за потенциално рестартиране, ако е необходимо.
Оттогава е направена публична корекция в опит да се реши проблемът.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.