Изтъкнатият икономист Пол Кругман не продължава да е скептичен към криптовалутите.
По време на неотдавнашното си интервю за CNN, американският икономист Пол Кругман подчерта, че все още не е фен на крипто, въпреки масивното рали и масовото приемане.
„A combination of libertarian derp and techno babble.“@paulkrugman remains unconvinced by #crypto despite my money printing statistics! pic.twitter.com/RWm1mnjg65
— Julia Chatterley (@jchatterleyCNN) May 10, 2021
Нобеловият лауреат нарече новия клас активи “комбинация от либертариански [глупости] и техно [измишльотини]“.
Кругман се очерта като един от най-суровите критици на Биткойн още през 2011 г. с изданието New York Times, наречено “Golden Cyberfetters”.
Кругман твърди, че Биткойн никога не е изпълнил обещанието си да бъде пари по време на интервюто си през декември. Икономистът наскоро каза пред Business Insider, че поддръжниците на модерната парична теория и крипто са най-трудните групи от хора, с които можете да говорите:
Двете групи хора, които не са толкова политически, с които ми е най-трудно да говоря, са привърженици на MMT и криптовалутите.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.