Няколко компании от Уолстрийт, сред които големи играчи като Bank of New York Mellon и Truist, се съгласиха да платят глоби в размер на $470 милиона след разследване на регулаторните органи на САЩ.
Санкциите бяха наложени от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) и Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC), след като беше установено, че компаниите са нарушили разпоредбите за водене на документация.
SEC разкри, че тези компании са използвали неразрешени методи за комуникация, което е нарушение на федералните разпоредби за ценни книжа. Този пропуск в спазването на изискванията за водене на документация възпрепятства възможността на SEC да получи достъп до важни кореспонденции по време на своите разследвания.
Bank of New York Mellon ще плати $40 милиона под формата на глоби, докато Truist ще плати $8 милиона, разпределени между SEC и CFTC. Други дружества, като Ameriprise Financial Services, Edward D. Jones & Co., LPL Financial и Raymond James & Associates, се съгласиха да платят по $50 милиона, за да се споразумеят със SEC. Toronto Dominion (TD) Bank се съгласи да плати $75 милиона на CFTC, като нейното дъщерно дружество Cowen and Company също се споразумя за глоби в размер на $3 милиона.
Сред допълнителните финансови компании, участващи в тези споразумения, са RBC Capital Markets, Osaic Services, Piper Sandler & Co, First Trust Portfolios, Apex Clearing Corporation, Cetera Advisor Networks и други. Тези санкции са свързани с неспазването от тяхна страна на стандартите за водене на документация.
Комисията по ценни книжа и фондови борси призна, че някои компании са предприели активни действия, като са докладвали сами за нарушенията си, което е довело до по-ниски глоби. Гурбир С. Гревал, директор на отдела по правоприлагане на SEC, подчерта значението на поддържането на правилна документация за защита на инвеститорите и гарантиране на целостта на пазара. Той също така изтъкна, че компаниите, които са сътрудничили в началото на разследването, са се възползвали от намалени глоби.
Крипто борсата Bitstamp се подготвя да пусне нова платформа за крипто деривати през следващите месеци.
Тъй като по-младите поколения, особено поколението Z, родените между 1997 и 2012 г., започват да оформят финансовия свят, тяхната нарастваща склонност към криптовалутите може да доведе до големи промени във финансовите услуги.
Бившият президент Доналд Тръмп разкри датата на стартиране на новата си инициатива за децентрализирано финансиране (DeFi) – World Liberty Financial.
Известен адвокат и кандидат за Сената обвини Комисията по ценните книжа и фондовите борси, че е причинила значителни загуби на инвеститорите на дребно заради строгия си подход към регулирането на сектора на криптовалутите.