Акцентът на плана на банката бе даден от Ребека Хил, ръководител на отдела за управление на богатството в Morgan Stanley в Австралия.
Банката планира да направи важна AI интеграция в контрола на човешките портфейли, които са се превърнали в местен проблем. Основната цел е да се имплантира използването на най-модерния софтуер и методи, за да се подобрят стратегиите на австралийските клиенти в инвестиционните им услуги.
„В някои области сме много напред. Това е възможност да обединим най-добрите идеи, които имаме, и да получим информация от първа ръка „, отбеляза Хил.
Казано накратко, Morgan Stanley проправя пътя за включване на изкуствения интелект в своята система за управление на клиентските финанси в Австралия.
Използвайки AI, финансовите консултанти ще могат да извършват работата си много по-добре, като стартират сами някои процеси или събират данни, които ще им позволят да създават по-добри инвестиционни планове за своите клиенти. Този период е белязан от появата на AI технологиите, което съвпада с увеличаването на броя на големите инвеститори в Австралия.
Скорошен доклад на Capgemini отчита, че богатството на заможните австралийци е нараснало с около 8% през последната година и е достигнало точката, в която за първи път е преминало границата от $1 трилион. Този етап предоставя на Morgan Stanley позиция за подобряване на услугите за управление на богатството с помощта на изкуствен интелект.
Хил подчерта факта, че Австралия бележи напредък в разгръщането на капитала, но технологията в управлението на богатството е все още млада. Компанията гледа на това като на шанс да предложи на местните клиенти най-добрите практики и продукти, които вече са успешни на други пазари, и по този начин да обърне таблицата на стандартите в държавната индустрията.
Понастоящем компанията управлява клиентски активи на стойност над 41 милиарда австралийски долара ($27 милиарда) и има наети над 100 консултанти на пет места.
По време на инвеститорската конференция главният изпълнителен директор на Morgan Stanley Тед изрази предположение, че технологиите на изкуствения интелект всъщност могат да помогнат на финансовите консултанти на компанията да спестяват време. Чрез използването на AI чат помощници, съветниците биха могли спестят 10-15 часа седмично, за да подобрят производителността си и да оптимизират съпорта за клиентите.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.