Анализаторите предполагат, че макар волатилността да е ярко изразена в последните седмици, до септември се очаква стабилен или дори положителен пазар.
Някои от тях дори прогнозират, че след този период може да последва значително повишение при някои от по-разпознаваемите криптовалути.
Това мнение е подкрепено и от най-голямата американска крипто борса Coinbase. Наскоро от компанията заявиха, че ако икономиката остане силна и Фед намали лихвените проценти, това може да отключи повече ликвидност и да насърчи участието на дребните инвеститори.
Освен това с наближаването на изборите в САЩ през ноември фискалната експанзия изглежда вероятна независимо от победителя, което те разглеждат като сериозен стимул за закупуване на Биткойн като алтернатива на традиционната финансова система.
По данни на CoinMarketCap към 20:40 ч. (българско време) на 14 юли, най-добре представилите се монети през изминалата седмица сред първите 100 са:
В следващата таблица може да разгледате топ 10 най-губещите сред 100-те най-големи криптовалути. Имайки предвид, че най-големия спад сред губещите криптовалути се равнява на 2.24%, а най малката-печалба от горната таблица е около 4.6%, може да се стигне до заключението, че седмицата е била по-скоро положителна.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.
Дългоочакваните плащания към кредитори от фалиралата крипто борса FTX се натъкнаха на сериозна пречка, след като FTX Recovery Trust обяви временно спиране на плащанията към потребители в 49 чуждестранни юрисдикции.
Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.