Том Лий от Fundstrat смята, че пазарите се възползват от заделени средства.
В неотдавнашно интервю за предаването Squawk Box на CNBC той подчерта, че този голям резерв от ликвидност сега може да има по-голямо влияние върху пазарните тенденции, отколкото традиционните макроикономически данни.
Лий обясни, че пазарът е опровергал очакванията за колебание преди изборите през октомври, демонстрирайки значителна устойчивост. Той предположи, че тази сила свидетелства за това, че макроикономическите показатели стават все по-незначими, а изобилието от парични средства играе решаваща роля.
През последните две години инвеститорите очакваха рецесия, като често свързваха обърнатата крива на доходността с икономически спадове.
Въпреки това Лий посочи, че неинвестираните парични средства в размер на $6 трилиона скоро могат да се върнат обратно на фондовия пазар, особено след като октомври в исторически план е силен месец за пазарното представяне.
Той отбеляза, че изглежда, че много инвеститори остават недостатъчно инвестирали в акции, тъй като се появяват опасения за потенциална рецесия през 2024 г. Независимо от това, компаниите демонстрират невиждана сила, отразена в отчетите им за приходите.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.