Тайландският регулаторен орган за ценни книжа вече изисква от попечителите на криптовалути да разполагат с план за непредвидени ситуации в случай на неочаквани събития.
Тайландската комисия за ценни книжа и фондови борси (SEC) издаде разпоредби, според които доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP) трябва да създадат система за управление на дигитални портфейли, за да гарантират ефективно попечителство.
Според информацията новите разпоредби влизат в сила от 16 януари тази година и са насочени към попечителите на криптовалути или VASP, които предоставят услуги свързани със съхранение на класа активи.
От попечителите на криптовалути се изисква да се съобразят напълно с тях в рамките на шест месеца от датата им на влизане в сила.
Правилата включват три основни изисквания, включително предоставяне на политика и насоки за надзор на управлението на риска свързан с дигитални портфейли и частни ключове.
Освен това новите разпоредби изискват от VASP да комуникират с регулаторните органи по отношение на тези политики и да предоставят планове за действие за осигуряване на съответствие.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор прогнозира 75% скок – ето кога
Тайландския орган също така ще изисква от попечителите да създадат план за действие при непредвидени обстоятелства в случай на такива, които могат да засегнат системата за управление на портфейли.
Според информацията тази точка в разпоредбата включва тестване на процедури за действие, определяне на отговорни лица и докладване на събитието.
Изисква се още одит на сигурността на системата, както и дигитално съдебно разследване в случай на събитие, засягащо сигурността на системите, свързани с управлението на криптовалути, което може да доведе до значително въздействие върху активите на клиентите.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.