Фондацията Tezos стартира своята бета мрежа, наречайки хода "инфлексна точка" за проекта, според официално изявление на 30-ти юни.
Според изявлението на Tezos, екипът предложи генезисния блок на т.нар. „Betanet“ и транзакциите могат да бъдат обработени в мрежата. Екипът на Tezos също заяви, че потребителите могат да започнат да валидират блокове или „печене“ след първите седем цикъла, които според тях са около три седмици.
В изявлението си компанията насърчава членовете на общността да предприемат предпазни мерки, за да гарантират сигурността на техните монети, докато взаимодействат с betanet. Тезос също така предупреждава, че няма нищо, което фирмата може да направи, ако се изгубят или откраднат „tezzies“ токените (XTZ).
Според уебсайта на Tezos betanet се пуска в очакване на по-големият старт на основната мрежа в бъдеще.
По време на първоначалното му предлагане на монети (ICO) през юли 2017 г. е достигнало рекордните 232 млн. долара. Поради това, Tezos е обект на проверка и множество съдебни дела относно спазването на регулациите на Комисията за ценни книжа и фондови борси в САЩ. Съдебните дела твърдят, че токените на Tezos трябва да се считат за ценни книжа съгласно законодателството на САЩ, което означава, че те би трябвало да бъдат регистрирани в SEC, за да бъдат законно продавани на американски инвеститори.
Платформата също получи критики за забавяне на пращането на токени на инвеститори след ICOто. След продажбата на символи се появи спор между съоснователите Артър и Катлийн Брайтман, които притежават правата на интелектуалната собственост на Tezos, и президента на борда на фондацията Йохан Гиверс, който контролира натрупаните средства, което води до забавяне на старта на платформата.
През април г-н Tezos Arthur Breitman беше глобен 20,000 щатски долара от регулаторите в САЩ и му е забранено да извършва брокерска дейност до 2020 г., защото не успя да разкрие на FINRA свързаните с “ Tezos “ външни бизнес дейности, докато работи за „Морган Стенли“.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.