Стратегът по макроинвестиции Лин Олдън казва, че криптовалутите ще революционизират сектора на международните плащания през следващите десетилетия.
Алдън каза на своите 316,700 последователи в Twitter, че някои от крипто активите, които ще бъдат използвани за глобални плащания в бъдеще, включват Биткойн (BTC), както и частни, и публични стабилни монети.
Международните плащания ще изглеждат много по-различно през следващите десетилетия, отколкото през предходните десетилетия.
Регулирани стабилните монети, офшорни стабилни монети, дигитални валути на централните банки, BTC и др.
Стратегът по макроинвестиции реагира на доклад, че правителството в сянка на Мианмар, водено от сваления лидер Аун Сан Су Чжи, е избрало Tether (USDT) като официална валута за местна употреба.
Китайските медии съобщават, че правителството на Мианмар вече ще приеме юани в трансграничната търговия с Китай, докато паралелното правителство на Мианмар приема Tether USD според Bloomberg.
Tether приветства развитието, като каза, че „значението на този момент далеч надхвърля потенциала на криптовалутата да осигури финансова сигурност“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум (ETH) на стойност $33.5 милиарда ‘заклещени’ в смарт договор
В началото на годината Олдън каза, че значението на Lightning мрежата на Биткойн в разплащателната индустрия се подценява.
Lightning мрежата е технология от втори слой, изградена на Биткойн блокчейна, която позволява по-бързи и по-евтини транзакции, отколкото биха били възможни иначе.
Мисля, че хората проспиват потенциалното значение на Lightning мрежата през следващите пет години за платежната индустрия.
Тъй като таксите за базовия слой на BTC се покачват, Lightning мрежата става все по-важна. Приложенията/полезните програми започват да достигат критична маса и ликвидността може да нарасне.
Крипто аналитиците прогнозират възможно отдръпване на пазара през декември, преди да се засили следващото възходящо движение.
Питър Бранд, известен пазарен анализатор, предупреди, че Биткойн едва ли ще донесе същото ниво на богатство на инвеститорите, както в първите години от съществуването си.
Дейвид Маркъс, бивш ръководител на проекта Diem на Facebook, разкри, че неуспехът на инициативата не се е дължал на регулаторни проблеми.
Английската централна банка (BoE) алармира за ескалиращите търговски ограничения, като предупреди, че те представляват значителен риск за глобалната икономическа стабилност и инфлацията.