Четири алткойна със средна капитализация скочиха през изминалата седмица, докато по-голямата част от пазара търпи корекция.
Родният актив за високопроизводителния блокчейн проект Elrond (EGLD) се търгува на $275 към момента на публикуване, според данни от CoinMarketCap – с огромните 84% печалби за последната седмица.
Миналата седмица EGLD стана достъпен за закупуване в САЩ чрез кредитна карта директно от приложението за цифрови портфейл Maiar.
Elrond също постигна пазарна капитализация от $5 милиарда за първи път през уикенда, а EGLD беше котиран на световната борса KuCoin в понеделник.
Следва децентрализираната обществена мрежа Hedera Hashgraph (HBAR). Токенът HBAR се търгува на $0.524 към момента на публикуване и е нараснал с повече от 100% през последната седмица.
Мрежата на Hedera се разшири от 21 на 22 възела в ъпгрейд (надстройка) на основната мрежа миналата седмица.
NEAR е публичен блокчейн с отворен код и доказателство за залог. Родният му актив, NEAR, се търгува около $9.20 към момента на писане и е нараснал с 15.6% през последните седем дни, дори след като се отдръпна от върха си над $11.8.
NEAR е провел хакатон до 12-ти септември, който донесе нови разработчици в общността на протокола, според уебсайта на проекта.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ анализатор споделя средносрочна прогноза за Биткойн
Протоколът Mina е лек блокчейн проект. MINA се търгува на $6.06 към момента на публикуване и е нараснал с 64% през седмицата.
Проектът обяви интеграция с Polygon миналата седмица.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с 250% след листинг на Binance
Крипто пазарът наблюдава увеличена подкрепа от различни индустрии, като разплащателните компании играят ключова роля в насърчаването на дигиталните активи.
Binance, водещата борса за криптовалути, обяви актуализация за няколко алткойни от платформата си.
VanEck предприе смела стъпка, като подаде документи за спот борсово търгуван фонд (ETF) за Binance Coin (BNB) в Делауеър, с цел да представи първия BNB ETF на пазара в САЩ.
Стабилна монета загуби връзката си с щатския долар в сряда сутрин след твърдения, че компанията зад проекта, базирана в Хонконг, е изправена пред фалит.