Tethe надмина на Германия по отношение на притежанията на държавни облигации на САЩ, отбелязвайки значителното си влиянието в сектора на дигиталните активи и предизвиква дискусии относно необходимостта от регулиране на стабилните монети.
През първото тримесечие Tether отчете печалба от $4.52 милиарда. До края на март компанията притежаваше $91 милиарда в американски държавни ценни книжа, заедно с $5.4 милиарда в Биткойн. Това поставя Tether като 19-ия по размер притежател на американски държавни ценни книжа, между Южна Корея и Германия.
Пейзажът на глобалните финансови активи се променя. Китай намали притежанията си от $869 милиарда на $767 милиарда през последната година. Япония, която е най-големият притежател с около $1.2 трилиона, също може да последва примера на Китай поради отслабването на йената. Тези промени подчертават нарастващото влияние на Tether и други стабилни монети в глобалните финанси.
Бившият председател на Камарата на представителите на Пол Райън се застъпва за регулиране на щатските фондове, подчертавайки необходимостта от нарастване на търсенето на държавните задължения и нарастващата роля на щатския долар на дигиталните пазари. С разширяването на държавните притежания на стабилните монети, те биха могли допълнително да укрепят щатския долар.
Ролята на стабилните монети като Tether в глобалния финансов пейзаж става все по-изразена. Подкрепяйки своите токени със стабилни активи като американски облигации, стабилните монети печелят доверието на инвеститорите.
Стремежът на Пол Райън за регулиране подчертава необходимостта от твърда рамка за управление на нарастващото влияние върху стабилните монети. Ефективното регулиране може да осигури прозрачност и сигурност, защита на инвеститорите и поддържане на финансовата стабилност. Тъй като стабилните монети стават всички по-вкоренени в споделените финанси, надзорът е от решаващо значение за смекчаване на рисковете и предотвратяване на злоупотреби.
Това като Tether продължава да увеличава държавните ви задължения, което се очаква да доведе до подсилване на финансовите системи на САЩ и глобалния пазар на дигиталните активи. Това развитие подчертава потенциала на стабилните монети в бъдещето на финансите, преодолявайки разпространението между дигиталните и платежните финансови системи.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.