През късните часове на 20.04, Tether, емитент на стабилни монети, създаде един милиард USDT токена в блокчейна на Етериум.
Паоло Ардоино, главен технически директор на Tether, заяви, че това е „попълване на инвентара„, добавяйки, че сумата ще бъде използвана за следващия период на заявки за емитиране и суапове по веригата.
PSA: 1B USDt inventory replenish on Ethereum Network. Note this is a authorized but not issued transaction, meaning that this amount will be used as inventory for next period issuance requests and chain swaps.
— Paolo Ardoino 🍐 (@paoloardoino) April 20, 2023
USDT е популярна стабилна монета в крипто индустрията, обвързан в съотношение 1:1 с щатския долар, която обикновено се използва за търговия на големи борси.
Tether е доминиращият емитент на стабилни монети в Етериум, с над 35 милиарда токена, в сравнение с Circle, която разполага с по-малко от 30 милиарда USDC токена и BUSD, стабилната монета на Binance, от която понастоящем не се произвежда нови токени, с по-малко от 7 милиарда.
Доминацията на Tether на пазара на стабилните монети се разпростира върху целия сектор с над 81.5 милиарда токена, обвързани с долари, докато USDC остава с под 30 милиарда токена.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Риск от рецесия: Как ще реагират основните икономики?
Съществува гледна точка, която предполага, че предлагането на USDT е надежден индикатор за тенденциите на крипто пазара и цената на Биткойн във времето.
През четвъртото тримесечие на 2022 г. Tether разкри нетна печалба в размер на $700 милиона, като консолидираните общи активи възлизат на поне $67.04 милиарда, а консолидираните общи пасиви – на $66.08 милиарда.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.